Udržitelnost a environmentální odpovědnost

Cirkulární obal

Sami jste si jistě objednávali z českých, ale i zahraničních eshopů zboží a obaly, kartony jste po dovozu zřejmě házeli do popelnice. Tohle byl i můj případ. Když jsem zakládal tento eshop, neměl jsem přílš řešený obalový materiál. A tím to všechno vlastně začalo.

- Velmi nám záleží na okolním prostředí. Proč nepoužívat použité papírové a kartonové obaly, vracet jim druhý život, používat je znovu a pořád dokola, co jejich životnost snese? Proč stále vyrábět nové a nové, když je tady tuna starších, ale velmi použitelných obalů? My tyhle obaly vracíme do oběhu a proto v nich najdete vaše objednávky. 

- Tím to nekončí. Pokud máte krabice, nebo něco na výplň, velmi rádi si to od Vás vezmeme...

- Ale pamatujte, že nejlepší obal je ten, který není potřeba. Zkusme pro to udělat každý něco.

Méně papíru je více!

- Schovávání účtenek je dnes už přežitek. Kdejaký obchod má své věrnostní karty, kam Vám nahrají také účtenku za nákup. My jdeme podobnou cestou - papírovou fakturu netiskneme automaticky, ale až na přání zákazníka. Primárně ji zasíláme na email. Při reklamaci samozřejmě využíváme elektronickou komunikaci a prostředky IT, proto i zde máme bezpapírový provoz.

- Navíc do zabalených objednávek nepoužíváme papír (ani jiný plast), prostě uděláme krabičku přesně na požadovanou velikost zásilky.

Energetická stopa

- Snažíme se samozřejmě myslet i na toto téma. Náš sklad proto nevyžaduje žádnou klimatizační jednotku. Stále a bezpečné prostředí je zajištěno fyzikálně. Světelný zdroj je v činnosti pouze po nezbytně dlouhou dobu a snažíme se vyřídit Vaše objednávky tak, aby bylo potřeba svítit co nejméně a zachovat klima co nejvíce.

- Využíváme hromadný svoz zásilek, což také významnou měrou podporuje snížení uhlíkové stopy naší planety.

- Víte, že i pouhé rozesílání reklamních emailů zatěžuje naši planetu? My nic takového podporovat nechecme. Stejně tyhle emaily čte jen zlomek lidí, za to nám to fakt nestojí. Od nás dostáváte jen ty nejdůležitější a nutné emailové zprávy.

Tohle je jen ve zkratce popis aktuálního stavu, tématu udržitelnosti se chceme věnovat v budoucnu daleko více.

Díky, že jste s námi!